20 березня, за рішенням ООН, у світі відзначають Міжнародний день щастя. У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети. Ініціатори свята брали за основу і думку про те, що щастя є однією з основних цілей людства, у зв'язку з чим засновники закликають всі країни направити зусилля на поліпшення добробуту кожної людини.
Журналісти Еспресо.TV до Міжнародного дня щастя зібрали найцікавіші факти про це чарівне відчуття.
Найщасливішою країною світу визнана Фіджі. Опитування проводилося серед 65 країн, в якому взяли участь 64 тисячі респондентів. Серед опитаних громадян 65 країн світу щасливими себе вважають 70% населення. В "індексі щастя" перше місце посіла Фіджі, найнещаснішою країною визнаний Ірак. Африка та Азія лідирують у рейтингу найщасливіших країн, а традиційно найнещаснішими почуваються мешканці Західної Європи.
В Україні 7 населених пунктів мають похідну назву від цього найкращого почуття. Зокрема, в Україні є село Щасливе Бахчисарайського району в Криму, село Щасливе, Стрийський район (Львівська область), таке ж село в Київській області, Кіровоградській, Закарпатській та Запорізькій. Також є сумнозвісне місто в Луганській області – Щастя.
Щастя має ціну. Експерти порахували ціну щастя в різних країнах та виявили, що найдешевше щастя в Ізраїлі ($4491 на людину), а найдорожче – в Катарі ($14609). Свої підрахунки вони робили на підставі рівня життя, спираючись на дані Світового Банку про ВНП на душу населення та оцінку щастя.
Попри це, щастя таки не в грошах, що доводить ще одне дослідження. Вчені виявили, що зріст доходів після досягнення певного рівня (зокрема $80 тис. на рік для громадян США) припиняє приносити щастя.
Щастя не обов’язково залежить від зовнішніх факторів. Щасливими людей роблять гормони. Щастя – це біохімічні процеси, пов’язані з гормонами серотоніном, дофаміном та ендорфінами.
Посмішка, навіть без причини, може зробити щасливим. Вчені виявили, що під час посмішки м'язи обличчя подають сигнал в мозок, який і зреагує радісним настроєм. Окрім цього, заняття спортом та ультрафіолет можуть зробити щасливими. Інтенсивні фізичні вправи стимулюють виробіток дофаміну, а перебування на сонці збільшує концентрацію серотоніну.
Одружені люди щасливіші за неодружених.
Попри те, що визначити тривалість щастя важко, вчені вирахували, що щасливі обійми в середньому тривають 3 секунди.
Здорові люди на 20% щасливіші за хворих.
На 50% щастя залежить від генів, на 10% - від умов життя і на 40% - від конкретної ситуації.
Негативні емоції потрібні людині, адже відчуття щастя підтримується емоційним контрастом.
Енергія позитивних емоцій сильніша за енергію негативних.