. Постійно ввімкнений телевізор шкідливий для дітей - 2 Грудня 2015 - "Центр розвитку дитини" м. Славутич
"Центр розвитку дитини" м.Славутича
П`ятниця, 07.02.2025, 18:18
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Тримаємо зв'язок
Електронна скринька:
crd2003@ukr.net
Контактні телефони:
(04579)2-83-44 – директор
(04579)2-82-85– вихователь-методист
(04579)2-83-36 – медичний кабінет
Адреса сайту: slavcrd.at.ua

Web-методкабінет


Головна » 2015 » Грудень » 2 » Постійно ввімкнений телевізор шкідливий для дітей
20:06
Постійно ввімкнений телевізор шкідливий для дітей

Дослідники Массачу́сетського університету провели експеримент щодо шкоди постійно ввімкненого телевізора. Як стверджують психологи, третина малюків живе в оселях, де постійно працює телевізор. Батьки можуть залишити його включеним для фону і піти в іншу кімнату. А цей «фон», як з’ясувалося, є шкідливим.
   Вчені запросили понад півсотні батьків із малюками у віці від року до трьох і запропонували їм провести в лабораторії годину. При цьому перші півгодини дитина та  батьки сиділи в ігровій кімнаті без телевізора, а решту часу – в такій самій кімнаті, де працював телевізор. Під час експерименту учасників дослідження знімали  на відеокамеру, а отримані записи потім передавали психологам для аналізу. Фахівці переглядали ролики і рахували, скільки разів батьки так чи інакше взаємодіяли з дітьми: брали їх на руки, зверталися до них або разом гралися.
   Підрахунки підтвердили поширену думку про те, що телевізор справді відволікає батьків: там, де на екрані йшла популярна передача, до дітей зверталися в середньому на 20 % рідше. І, як вважають вчені, їхнє дослідження спростовує припущення про нешкідливість телевізора для дітей. «Блакитний екран» відволікає батьків від малюка, а це навряд чи залишається безслідним.
   Раніше каліфорнійські психологи стверджували, що ввімкнений телевізор відволікає від ігор самого малюка. Ще одне дослідження показало, що розвиток інтернету теж призвів до зменшення часу, витраченого батьками на спілкування з дітьми: у сім’ях, де доступ до мережі є практично в кожного, спільне дозвілля якщо не стає рідкістю, то суттєво скорочується.
  Також лікарі вважають небезпечним навіть вимкнений телевізор або комп’ютерний монітор. І справа не в електромагнітному випромінюванні і не в токсичних речовинах, що виділяє пластмасовий корпус,  все значно банальніше: за оцінками травматологів, для малолітніх дітей віком до п’яти років техніка небезпечна тим, що її можна легко перекинути, а ухилитися від удару падаючого монітора або телевізора  дитина не в змозі. Тому мало просто приділяти малюку більше уваги і не залишати телевізор працювати як фон – техніка повинна бути надійно закріплена.
   Психологи стверджують: телевізор до трьох років несе незрівнянно більше шкоди розвитку дитини, ніж користі. Річ у тім, що до трьох років у мозку людини формуються емоційна сфера, фантазія, творчі здібності і найголовніше – мислення, зокрема абстрактне, і внутрішнє мовлення. А яскравий екран привертає увагу малюка, в цьому телесвіті вирує життя, герої веселяться, плачуть і здійснюють вчинки – сиди собі і спостерігай! При цьому, по-перше, від маленького глядача зовсім не вимагається особливо думати та брати участь у дії. А по-друге, розвага приходить сама в будь-який час – не треба сушити голову, чим себе зайняти, яку гру придумати, який замок і з чого побудувати. Фантазія, можна сказати, потихеньку атрофується, внутрішнє мовлення не затребуване, придумати рольову гру дуже важко.
   Учені стверджують, що рекламний ролик негативно впливає на  розвиток малюка. Реклама, здебільшого створювана грамотними фахівцями, привертає увагу. Прийоми маніпулювання прості і відомі: рекламний ролик – це швидка, динамічна зміна яскравих картинок, гучніший, ніж зазвичай, звук, емоційна насиченість і нерідко наявність хоч і короткого, але цілком закінченого сюжету. Ну справжня казка для дитини! Ролик стає часом навіть більш привабливим, ніж довгий мультик. Тут і причина збудженості нервової системи. Фахівці називають таких дітлахів гіперактивними, їм дуже важко потім навчатися в школі …
   Тож діти, які багато дивляться ТБ, складно сприймають інформацію на слух, не вибудовують взаємозв’язку частин тексту, погано запам’ятовують, мають бідний словниковий запас.
   Психологи дають пораду: якщо в кімнаті малюк до року – краще взагалі не вмикати телевізор, а дивитися улюблені серіали, поки він гуляє, спить або зайнятий грою в іншій кімнаті. Заповз у «зону телевізора» – не замислюючись, вимикаємо! Більше того, треба постаратися, щоб малюк прожив без телевізора, мультфільмів і комп’ютера хоч би до трьох років, коли буде сформована база – емоційна сфера, мислення, внутрішнє мовлення.
   Для настрою нехай звучить хороша музика. І ще, звісно, читаємо книжки, розглядаємо картинки. Хороша альтернатива телевізору – аудіокасети, диски з записами казок: фантазія і абстрактне мислення в дитини працюють бурхливо, адже вона уявляє все почуте.

Юлія Осіння

Переглядів: 666 | Додав: Тatyana | Теги: Цікавинки із торбинки | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
4 Ирина  
0

3 marinarekovec  
0

2 Тatyana  
0

1 Тatyana  
0
Скільки часу дитині можна дивитися телевізор
   Звичайно, життя сучасної людини неможливо вже уявити без телевізора, комп'ютера, плеєра та іншого, та це й не потрібно! Ніхто не говорить, що все це треба повністю виключити зі свого життя або життя дитини. Просто все має бути помірно і треба обмежити час, проведений дитиною перед телевізором. Маленькій дитині можна проводити біля екрану телевізора або комп'ютера, не більше пари годин на добу, підлітку - не більш 4 годин. Якщо ваша дитина не готовий відразу прийняти такі обмеження, впроваджуйте їх поступово. Небажано дивитися телевізор під час їжі, це може першим з обмежень. І потім, якщо ви хочете, щоб ваша дитина менше дивився телевізор, просто зробіть так, щоб у нього на це не було часу: запишіть його на спортивну секцію, музичні заняття або ще куди-небудь.
   Природно, і користь від перегляду телевізора або комп'ютера є, можна дивитися різні розвиваючі мультфільми та передачі. Освоювати комп'ютер теж треба, але так, щоб не було великого навантаження на очі. Дітям до дворічного віку взагалі не рекомендується дивитися телевізор. Малята дуже сприйнятливі і крім навантаження на очі телевізор (або комп'ютер) сильно впливає на зовсім не сформовану ще центральну нервову систему. Дитина стає примхливим, дратівливим і абсолютно некерованим. Малюки, яким більше 2 років, можуть проводити біля екрану приблизно 30 хвилин в день.



Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Форма входу

Календар
«  Грудень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Друзі сайту
Управління освіти і науки Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області
ЗДО № 1 "Калинка"
ЗДО № 4 "Марите"
ЗДО № 5 "Джерельце"
ЗДО № 6 "Крунк"
ЗДО № 8 "Теремок"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт ДНЗ "Центр розвитку дитини" © 2025 Створити безкоштовний сайт на uCoz