Не перекривайте шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори, невдало розташовані меблі, які закривають радіатори, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20% теплової енергії. Врахуйте це і зробіть перестановку.
Заклейте щілини у вікнах. Біля 35% тепла, що надходить в приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками, скотчем, папером тощо) допоможуть підвищити температуру в квартирі на 4-5°С.
Зверніть увагу на вентиляцію. Через неї також втрачається тепло. Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.
Приберіть декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату.
Наклейте фольгуза батареєєю. Фольгу можна наклеїти на обидві сторони ДСП та розмістити на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.
Перефарбуйте батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8-10 % тепліше, ніж з білою.
Не перегрівайте приміщення – краще вдягніться тепліше. Лікарі зазначають, що при високій кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. Натомість сон у прохолодному приміщенні корисніший.
Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідкриті впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати приміщення протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.
Поставте засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ви маєте індивідуальне опалення, лічильники тепла, терморегулятори на батареях.
Проведіть теплоізоляцію вхідних дверей. Зверніть увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною (підтягніть дверні петлі та додатково встановіть теплоізоляцію на самі двері).
Поставте склопакети. Склопакети мають такий самий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см. Такий надвисокий ступінь теплоізоляції скорочує втрати тепла до 50%.
Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло.
Закривайте двері. Мова не лише про вхідні, а про міжкімнатні двері у будинку. Таким чином у кімнатах зберігатиметься більше тепла.
Ще одна важлива порада: тепло завжди в тому будинку, де панує атмосфера добра і любові. Примножуйте їх у своїх домівках, щоб тепло відчувала і душа, і тіло.
Як заощаджити електроенергію
Замініть старі лампочки на більш енерноефективні,
Вимикайте прилади з розетки,
Не забувайте вимикати світло у кімнатах та приміщеннях,
Обираючи побутову техніку, звертайте увагу на її клас енерноспоживання,має бути від А до А+++,
Не забувайте про оптимізацію електроприладів. Наприклад, електрочайник треба очищувати від накипу. Холодильник без "ноу фрост" розморожувати кілька разів на рік. Пральну машину вмикати при повному завантаженні і в економ режимі. Джерело