. У МОН обговорили створення сучасної моделі психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами - 14 Лютого 2016 - "Центр розвитку дитини" м. Славутич
"Центр розвитку дитини" м.Славутича
Вівторок, 07.05.2024, 20:22
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Тримаємо зв'язок
Електронна скринька:
crd2003@ukr.net
Контактні телефони:
(04579)2-83-44 – директор
(04579)2-82-85– вихователь-методист
(04579)2-83-36 – медичний кабінет
Адреса сайту: slavcrd.at.ua

Web-методкабінет


Головна » 2016 » Лютий » 14 » У МОН обговорили створення сучасної моделі психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами
10:27
У МОН обговорили створення сучасної моделі психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами

11 лютого 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл щодо удосконалення діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій, їх ролі у здобутті освіти, реабілітації та соціалізації дітей з особливим освітніми потребами.
У заході взяли участь представники державних органів влади, науки, центральної, обласних та місцевих психолого-медико-педагогічних консультацій, а також громадських організацій, які опікуються освітою дітей з особливими потребами.
Учасники круглого столу обговорили створення сучасної моделі психолого-педагогічного та соціального супроводу дітей з особливими потребами в освітньому середовищі; роль психолого-медико-педагогічних консультацій, батьків, громадських інституцій у розв’язанні актуальних завдань щодо освіти дітей з особливими потребами, зокрема в умовах інклюзивного навчання; забезпечення реалізації права на освіту дітей із складними порушеннями розвитку, починаючи з дошкільного віку.
На вирішення окреслених завдань спрямована діяльність Інклюзивно-ресурсних центрів, створених на базах психолого-медико-педагогічних консультацій у рамках проекту «Інклюзивна освіта: крок за кроком», що був реалізований Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» у Вінницькій, Рівненській, Черкаській областях та місті Києві у 2015 році.
Модель діяльності такого центру за результатами проекту презентувала Тетяна Каменщук, директор навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області. В результаті успішної діяльності Інклюзивного ресурсного центру налагодилась міжвідомча координація всіх структур, дотичних до проблем родин, що виховують особливих дітей. Об’єднання зусиль державних, громадських організацій та батьків забезпечили ефективні результати вирішенням різних проблем дітей з особливими освітніми потребами в області.
Доктор психологічних наук, професор кафедри психології Львівського національного університету ім. І. Франка, науковий керівник всеукраїнського експерименту «Науково-методичні засади створення моделі психолого-педагогічної, соціальної реабілітації та інтеграції дітей із розладами спектра аутизму» Катерина Островська презентувала комплекс методик психодіагностики розладів у дітей із спектром аутистичних порушень. Зазначені методики сприятимуть фахівцям психолого-медико-педагогічних консультацій у виявленні та визначенні ступеня порушень розвитку дітей з розладами спектра аутизму.

За результатами засідання круглого столу учасники підтримали пропозицію щодо поширення експериментальної моделі інклюзивних ресурсних центрів шляхом  розроблення проекту відповідного нормативного документа.

Інформує МОН України

Переглядів: 498 | Додав: Тatyana | Теги: Особлива дитина | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 3
3 luydmila  
0
wink

2 Ирина  
0

1 штв  
0
wink

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Форма входу

Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Друзі сайту
Управління освіти і науки Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області
ЗДО № 1 "Калинка"
ЗДО № 4 "Марите"
ЗДО № 5 "Джерельце"
ЗДО № 6 "Крунк"
ЗДО № 8 "Теремок"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт ДНЗ "Центр розвитку дитини" © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz