. Як говорити з дітьми про пожежу - 9 Грудня 2019 - "Центр розвитку дитини" м. Славутич
"Центр розвитку дитини" м.Славутича
Вівторок, 28.01.2025, 15:44
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Тримаємо зв'язок
Електронна скринька:
crd2003@ukr.net
Контактні телефони:
(04579)2-83-44 – директор
(04579)2-82-85– вихователь-методист
(04579)2-83-36 – медичний кабінет
Адреса сайту: slavcrd.at.ua

Web-методкабінет


Головна » 2019 » Грудень » 9 » Як говорити з дітьми про пожежу
13:16
Як говорити з дітьми про пожежу

Як розмовляти з дітьми про пожежу і чому навчати їх в першу чергу:

1. На повному серйозі, в найближчі пару місяців, грайте з дитиною в цікаву гру «Знайди вихід». Прийшовши в нове місце, запитуємо дитину – ти запам'ятала вихід? Куди можна буде вибігти в разі небезпеки? Важливо щоб дитина сама навчилася бачити можливі шляхи.

2. Навчіть дитину – що де б вона не знаходилася, якщо вона відчує дим, побачить вогонь, або почує сигнал пожежної тривоги – вона повинна ВІДРАЗУ розвернутися і піти до виходу. Навіть якщо вона перебував там без вас (в торговому центрі, в гостях, на дитячих заняттях – не важливо де), вона все одно повинна піти до виходу, не чекаючи вас. (Тут я хочу трохи вас заспокоїти. Майже у всіх сучасних ТЦ і магазинах, в разі термінової евакуації співробітники повністю повинні займаються дітьми, які були в дитячій зоні. Їх виводять відразу ж, першими, в спеціальне місце зовні ТЦ. Там ви зможете зустрітися зі своєю дитиною. Мені хочеться вірити що це дійсно так і після страшної трагедії в Кемерово, контроль за подібними речами буде здійснюватися більш ретельний.)

3. Виходити з будівлі потрібно по сходах або в крайньому випадку по ескалатору. НЕ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ЛІФТ. При грі «Знайти вихід» показуйте дитині де знаходяться сходи і шляхи евакуації. Знову ж – часто в хороших ТЦ є спеціальні двері, за якими ведуть сходи на вулицю. При пожежну тривогу двері повинні авто-матично відкритися). Важливо що б дитина навчилася їх помічати. (ВОНИ МАЮТЬ БУТИ ПОЗНАЧЕНІ ЗЕЛЕНИМИ ЛАМПОЧКАМИ І ЗНАЧКОМ ЧОЛОВІЧКА ЩО БІЖИТЬ У ДВЕРІ).

4. ВАЖЛИВО!!!! Розкажіть дитині, що вогонь – жива істота. Він сильний, дуже сильний і від нього не можна сховатися, МОЖНА ТІЛЬКИ ВІДІЙТИ НА БЕЗПЕЧНУ ВІДСТАНЬ! Повторюю – якщо хтось помічає дим, вогонь, пожежну тривогу – швидко встаємо і йдемо до виходу. Якщо ніякий співробітник ТЦ не подбав про дитину – дитина повинна звернутися до будь-якого дорослого поруч з нею і попросити вивести її з будівлі.

П.С. Потренуйтеся що б дитина зверталася до різних дорослих з питанням про допомогу. Якщо перший дорослий не допоміг – нехай звертається до другого, третього і т.д. до тих пір, поки їй не нададуть допомогу.

5. Якщо диму стає більше, потрібно пересуватися на «четвереньках» (поповзати з дитиною по підлозі, що б вона запам'ятала що робити).

6. Нехай дитина придумає собі маску для захисту дихальних шляхів і обличчя. З чого її можна зробити? Спробуйте придумати разом з підручних матеріалів. (Підійде кофта з довгими рукавами, шарф, навіть шапка або футболка). ЦЮ МАСКУ ПОТРІБНО НАМОЧИТИ АБО ЯКЩО НЕМАЄ ВОДИ – ПОПІСЯТИ НА НЕЇ!!! Повторіть це дитині кілька разів. Скажіть що це може врятувати їй життя.

7. Якщо дитина опинилася в натовпі – нехай захищає горло, обхопив-ши себе рукою за шию (лікоть спереду допоможе йому дихати в разі якщо почнеться тиснява). Нехай голосно звертається до дорослого що стоїть поряд, прохаючи про допомогу. Якщо один дорослий не почув або відмовився – нехай звертається до іншого!

8. Якщо трапилася ситуація що багато диму або просто темно і незрозуміло куди рухатися – важливо повзти вперед і коли упрешся в стінку - рухатися уздовж неї, спираючись в стіну ПРАВОЮ РУКОЮ. (Правило правої руки. Чому саме так? Тому що рятувальники, при поганій видимості оглядають приміщення за правилом лівої руки). Так шанс зустрітися з рятувальником збільшиться. І є можливість дійти до дверей.

9. В ситуації що всюди вогонь, дим і вийти з приміщення не можна – краще закритися в туалеті / ванні за умови що там є вікно! У цьому випадку важливо заткнути всі щілини біля дверей і ВІДКРИТИ ВОДУ, МОЧИТИ ОДЯГ, ДВЕРІ І ВСЕ ЩО Є НАВКОЛО. Нехай вода просто ллється на підлогу. ВАЖЛИВО!!!! Дати знати рятувальникам що ти замкнений в цьому місці!!!! Можна зателефонувати на номер 112, махати чимось біля вікна (до речі, вікно потрібно тримати закритим) можна кричати.

10. Залишаючи дитину одну вдома – переконайтеся що вона може сама відкрити двері. (Це важливо, в разі якщо вдома трапиться пожежа). Але не забуваємо нагадати їй, що БУДЬ-ЯКИМ СТОРОННІМ, в тому числі вашим друзям або сусідам – двері не відкриваємо!

11. У разі якщо дитина перебувала одна в кімнаті і раптом побачила вогонь (або дим) – вона повинна відразу встати, щільно закрити за собою двері і побігти кликати на допомогу. (Це поради професійних рятувальників). Важливо що б дитина могла сама відкрити вхідні двері – і там вона може почати дзвонити в усі сусідні квартири і голосно кричати – ПОЖЕЖА!!!!! Після того як вона подзвонить в сусідні квартири вона повинна бігти вниз по сходах і там просити перехожих викликати пожежних. Так само потрібно дзвонити в різні квартири по домофону і говорити що сталася пожежа. П.С. Двері в свою квартиру в разі пожежі не потрібно замикати на ключ! (Це ускладнить доступ рятувальників у вашу квартиру).

Мабуть, це основні пункти, які важливо проговорити з дітьми. Щиро сподіваюся і вірю що з нашими дітьми ніколи таке не трапиться, але краще знати що ти зробив все можливе.

Це заспокоює, повірте.

Марія Панфілова. Інструктор з безпеки.

Переглядів: 299 | Додав: Тatyana | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Форма входу

Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Друзі сайту
Управління освіти і науки Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області
ЗДО № 1 "Калинка"
ЗДО № 4 "Марите"
ЗДО № 5 "Джерельце"
ЗДО № 6 "Крунк"
ЗДО № 8 "Теремок"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт ДНЗ "Центр розвитку дитини" © 2025 Створити безкоштовний сайт на uCoz