. Про організацію інклюзивної освіти на базі дошкільного навчального закладу "Центр розвитку дитини" м. Славутич - 3 Березня 2018 - Сайт ДНЗ "Центр розвитку дитини"
ДНЗ "Центр розвитку дитини" м.Славутича
Четвер, 17.01.2019, 13:01
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Тримаємо зв'язок
Електронна скринька:
crd2003@ukr.net
Контактні телефони:
(04579)2-83-44 – завідувач
(04579)2-82-85– вихователь-методист
(04579)2-83-36 – медичний кабінет
Адреса сайту: slavcrd.at.ua

Сторінка методиста

Сайт психолога

Головна » 2018 » Березень » 3 » Про організацію інклюзивної освіти на базі дошкільного навчального закладу "Центр розвитку дитини" м. Славутич
07:12
Про організацію інклюзивної освіти на базі дошкільного навчального закладу "Центр розвитку дитини" м. Славутич

сучасному світі інтеграція дітей із особливими освітніми потребами в ма­сові освітні заклади – це глобальний суспільний процес, який стосується всіх високорозвинених країн. Його основою є готовність суспільства і держави переосмислити систему ставлення до інвалідів та осіб із обмеженими можливос­тями здоров’я з метою реалізації їх прав на надання рівних з іншими можливостей у різних галузях життя, включаючи освіту.

Реформа освіти в Україні покликала до життя й реформу в спеціальній освіті дітей з особливими потребами. У нашому суспільстві є різні категорії маленьких громадян, певна частина з яких має проблеми, пов’язані зі здо­ров’ям та розвитком. На жаль, сьогодні спостерігається тенденція до зрос­тання кількості дітей, які потребують соціальної адаптації, корекційно-реабіліта­ційної допомоги.

В Україні діти з відхиленнями в розвитку здобувають освіту в спеціаль­них навчальних закладах або закладах комбінованого типу – спеціальних сад­ках (групах), школах-інтернатах та реабілітаційних центрах. Проте на сьогодні в Канаді, США та європейських країнах накопичено значний досвід залучення дітей з особливими потребами до навчання в найближчих за місцем прожи­вання закладах загального типу. Визнано, що діти в таких умовах краще адапту­ються до навколишнього середовища, оволодівають соціальними навич­ками, почуваються більш самостійними, потрібними в суспільстві.

Досвід роботи з впровадження інклюзивної освіти у "Центрі розвитку дитини" Славутицької міської ради Кивської області висвітлено у презентації.

Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного дос­тупу до якісної освіти дітям із особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання в загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосу­вання особистісно-орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивіду­альних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей.

Метою інклюзивного навчання є реалізація права дітей із особливими освіт­німи потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізація та інтегра­ція в суспільство, залучення сім’ї до участі в навчально-виховному про­цесі.

Основними завданнями інклюзивного навчання є:

  • здобуття дітьми з особливими освітніми потребами освіти відповід­ного рівня в середовищі здорових однолітків відповідно до Державного стандарту загальної середньої освіти;
  • забезпечення різнобічного розвитку дітей, реалізація їх здібнос­тей;
  • створення освітньо-корекційного середовища для задоволення освіт­ніх потреб учнів із особливостями психофізичного розвитку;
  • створення позитивного мікроклімату в загальноосвітньому навчаль­ному закладі з інклюзивним навчанням, формування актив­ного міжособистісного спілкування дітей із особливими освіт­німи потребами з іншими учнями;
  • забезпечення диференційованого психолого-педагогічного супро­воду дітей із особливими освітніми потребами;
  • надання консультативної допомоги сім’ям, які виховують дітей із осо­бливими освітніми потребами, залучення батьків до розроб­лення індивідуальних планів та програм навчання.
Переглядів: 97 | Додав: Тatyana | Теги: Інклюзія в дошкільному закладі, Особлива дитина | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Форма входу

Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Друзі сайту
Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області

ДНЗ №1 "Калинка"
ДНЗ №4 "Марите"
ДНЗ №5 "Джерельце"
ДНЗ №6 "Крунк"
ДНЗ №8 "Теремок"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт ДНЗ "Центр розвитку дитини" © 2019 Створити безкоштовний сайт на uCoz